Sort by

Arya_Amir has logged 273 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Radio Days

Radio Days

1987
×
★★★½
Edit this entry  
26
Broadway Danny Rose

Broadway Danny Rose

1984
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Interiors

Interiors

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Purple Rose of Cairo

The Purple Rose of Cairo

1985
×
★★★
Edit this entry  
24
Avengement

Avengement

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Debt Collector

The Debt Collector

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
Triple Threat

Triple Threat

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heroes of the East

Heroes of the East

1978
×
★★★½
Edit this entry  
14
Uncle Buck

Uncle Buck

1989
×
★★★
Edit this entry  
13
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sisters

Sisters

1972
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
The White Sheik

The White Sheik

1952
×
★★★
Edit this entry  
10
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Possessor

Possessor

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Wake of Death

Wake of Death

2004
×
★★
Edit this entry  
02
Above the Law

Above the Law

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
2046

2046

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Nights of Cabiria

Nights of Cabiria

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
I Vitelloni

I Vitelloni

1953
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Water

Black Water

2018
×
★★
Edit this entry  
28
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
8½

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Machete

Machete

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Manos: The Hands of Fate

Manos: The Hands of Fate

1966
×
½
Edit this entry  
23
The Bouncer

The Bouncer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knock Off

Knock Off

1998
×
★★★
Edit this entry  
22
Plan 9 from Outer Space

Plan 9 from Outer Space

1957
×
½
Edit this entry  
21
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Underworld

Underworld

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
The Killer

The Killer

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon 4

Lethal Weapon 4

1998
×
★★★½
Edit this entry