Sort by
  • Tu Jhoothi Main Makkaar

    ½

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★½

  • Pathaan

  • Vaalvi

    ★★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

    ★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★½

  • Brahmāstra Part One: Shiva

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • Athena

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★★

  • Laal Singh Chaddha

    ★★★

  • I Have Electric Dreams

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Rocketry: The Nambi Effect

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★½

  • Broker

    ★★★★

  • Decision to Leave

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ★★★

  • The Valet

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • RRR

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • 83

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Sardar Udham

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Bell Bottom

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • A Hero

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • The White Tiger

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★