Sort by

Aryan has logged 186 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
83

83

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dhol

Dhol

2007
×
★★
Edit this entry  
27
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bell Bottom

Bell Bottom

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Tumbbad

Tumbbad

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heathers

Heathers

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Oldboy

Oldboy

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Law Abiding Citizen

Law Abiding Citizen

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Read prior review Edit this entry  
27
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry