• Diego Maradona

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Mowgli: Legend of the Jungle

    ★★★

  • Loro

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • Ghost in the Shell

    ★★★

  • Gringo: The Dangerous Life of John McAfee

    ★★★

  • The Red Turtle

    ★★★★½

  • Toni Erdmann

    ★★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★½

  • The Hunter

    ★★★

  • Senna

    ★★★★

  • Four Lions

    ★★★★

  • City of God

    ★★★★½

  • In the Mood for Love

    ★★★★★

  • The Sacrifice

    ★★★★

  • The Godfather: Part II

    ★★★★★

  • Solaris

    ★★★★½

  • The Godfather

    ★★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½