Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Red Turtle

The Red Turtle

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Dogman

Dogman

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry