• Once Upon a Time… in Hollywood

    ½

  • Halloween

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • The House That Jack Built

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Brad's Status

    ★★½

  • I Love You, Daddy

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • War for the Planet of the Apes

    ½

  • Happy End

    ★★★★½

  • The Square

    ★★★★

  • The Rider

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

    ★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★

  • Logan

  • Beach Rats

  • Beatriz at Dinner

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★

  • Doctor Strange

    ½

  • 20th Century Women

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

  • The Magnificent Seven

    ½

  • Moonlight

  • Nocturnal Animals

    ★★★★

  • Arrival

    ★★

  • The Ornithologist

    ★½

  • Star Trek Beyond

    ½

  • Absolutely Fabulous: The Movie

    ★★★

  • Lights Out

    ½

  • The Unknown Girl

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ½

  • Café Society

    ★★★½

  • King Cobra

  • Julieta

    ★★★★½

  • The Good Neighbor

  • Don't Think Twice

  • Keanu

    ★★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • Midnight Special

    ★★★

  • Hail, Caesar!

    ★★½

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • Wiener-Dog

    ★★★★★

  • Evolution

    ★★

  • Green Room

    ½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★½

  • The Overnight

    ★★

  • The Interview

    ★★½

  • White Bird in a Blizzard

    ★★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★★

  • Two Days, One Night

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Alan Partridge: Alpha Papa

    ★★★★

  • The World's End

    ★★½

  • This Is the End

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★½

  • Django Unchained

    ★½

  • The Master

    ★★★★★

  • To Rome with Love

    ★★★½

  • Margaret

    ★★★★

  • Dark Horse

    ★★★★½