• Squid Game

  • Last Summer

    ★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ½

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★

  • Cruella

    ★★½

  • Four Roads

    ★★★

  • The Circle: The Afterparty

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Hey There!

    ★★

  • Paper Lives

  • Becoming Duru

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Stuck Apart

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Ethos

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Life Ahead

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Weasel

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • On the Rocks

    ★★½

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • In My Room

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Ghosts

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • One-Way to Tomorrow

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Gabriel's Inferno

    ½

  • Mamaville

    ★★½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Ankebût

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Isi & Ossi

    ★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★½

  • You Know Him

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Comidark Films 2: The Pawn

    ★½

  • Comidark Films 2: Insane

    ★★

  • The Way We Are

    ★★

  • Dolittle

    ★★★

  • Togo

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • In the Arms of an Assassin

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • A House Plant Named Yasemin

    ★★

  • The Fall

    ★★½

  • Love, Spells and All That

    ★★★★