Asena has logged 641 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★½
Edit this entry  
26
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★½
Edit this entry  
25
City of God

City of God

2002
×
★★★½
Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Others

The Others

2001
×
★★½
Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
Edit this entry  
16
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Edit this entry  
16
Nerve

Nerve

2016
×
★½
Edit this entry  
15
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Life Ahead

The Life Ahead

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★½
Edit this entry  
09
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Lovelorn

Lovelorn

2005
×
★★★
Edit this entry  
09
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★½
Edit this entry  
08
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love Story

Love Story

1970
×
★★★½
Edit this entry  
08
Woman

Woman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
07
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Wadjda

Wadjda

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
What's Eating Gilbert Grape

What's Eating Gilbert Grape

1993
×
★★★½
Edit this entry  
06
Manderlay

Manderlay

2005
×
★★★½
Edit this entry  
06
Anxiety

Anxiety

1974
×
★★★
Edit this entry  
05
Ghost

Ghost

1990
×
★★½
Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Gleaners and I

The Gleaners and I

2000
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Blue Wave

The Blue Wave

2013
×
★★
Edit this entry  
03
The Colour of Paradise

The Colour of Paradise

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
01
Daydream Nation

Daydream Nation

2010
×
★★
Edit this entry  
01
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Grain

Grain

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Gitmek: My Marlon and Brando

Gitmek: My Marlon and Brando

2008
×
★★★
Edit this entry  
29
Crash

Crash

1996
×
★★
Edit this entry  
28
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Volver

Volver

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Nimic

Nimic

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Angel's Fall

Angel's Fall

2005
×
★½
Edit this entry  
25
Mr. Nobody

Mr. Nobody

2009
×
★★
Edit this entry  
25
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Letters to Juliet

Letters to Juliet

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Little Ashes

Little Ashes

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Inventing the Abbotts

Inventing the Abbotts

1997
×
★★
Edit this entry