Asena has logged 147 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Büyük Adam Küçük Aşk

Büyük Adam Küçük Aşk

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Iron Lady

The Iron Lady

2011
×
★★½
Edit this entry  
30
The Red Balloon

The Red Balloon

1956
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mother

Mother

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Mona Lisa Smile

Mona Lisa Smile

2003
×
★★½
Edit this entry  
30
Time of the Gypsies

Time of the Gypsies

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
29
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Edit this entry  
29
The Host

The Host

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★½
Edit this entry  
28
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Stop: Kurtuluş

Last Stop: Kurtuluş

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
God Help the Girl

God Help the Girl

2014
×
★★½
Edit this entry  
28
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Miss You Already

Miss You Already

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★
Edit this entry  
27
Iron Jawed Angels

Iron Jawed Angels

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Time of the Plums

Time of the Plums

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
The Translator

The Translator

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
The Big Short

The Big Short

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
Greta

Greta

2018
×
★½
Edit this entry  
26
A Hard Day in the Empire

A Hard Day in the Empire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
Elene

Elene

2016
×
★★½
Edit this entry  
25
Silent

Silent

2012
×
★★
Edit this entry  
25
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★
Edit this entry  
25
Arabesque

Arabesque

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Impeccables

The Impeccables

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Bottle

Bottle

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★
Edit this entry  
24
Araf/Somewhere in Between

Araf/Somewhere in Between

2012
×
★★½
Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★
Edit this entry  
23
Happiness

Happiness

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
Necktie

Necktie

2013
×
★★★
Edit this entry  
23
Boy

Boy

2010
×
★★★½
Edit this entry  
23
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
23
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Last Tango in Paris

Last Tango in Paris

1972
×
★★½
Edit this entry  
23
Imperfect

Imperfect

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Edit this entry  
22
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry