Sort by

ashleigh has logged 176 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★½
Edit this entry  
25
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Edit this entry  
25
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
22
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Edit this entry  
19
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★
Edit this entry  
17
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★
Edit this entry  
13
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bachelor Party

Bachelor Party

1984
×
★★
Edit this entry  
01
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

It's the Great Pumpkin, Charlie Brown

1966
×
★★★★
Edit this entry  
30
Twitches

Twitches

2005
×
★★½
Edit this entry  
30
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
David Attenborough: A Life on Our Planet

David Attenborough: A Life on Our Planet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
27
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
ARQ

ARQ

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

Spy Kids 2: The Island of Lost Dreams

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Spy Kids

Spy Kids

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Okja

Okja

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry