Sort by

AshCrow has logged 751 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Vinland Saga

Vinland Saga

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Adieu Bohème

Adieu Bohème

2017
×
Edit this entry  
29
A Luchagore Christmas

A Luchagore Christmas

2015
×
Edit this entry  
29
The Night

The Night

2021
×
Edit this entry  
28
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
On the Silver Globe

On the Silver Globe

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cemetery of Splendor

Cemetery of Splendor

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Perfect

Perfect

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Peau de Chagrin/Bleu de Nuit

Peau de Chagrin/Bleu de Nuit

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
From the Planet of the Humans

From the Planet of the Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read other review Edit this entry  
26
The Night Before

The Night Before

2015
×
★½
Edit this entry  
25
Love & Peace

Love & Peace

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fornacis

Fornacis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Catgot

Catgot

2019
×
Edit this entry  
24
Treevenge

Treevenge

2008
×
Read other review Edit this entry  
24
2069: A Sex Odyssey

2069: A Sex Odyssey

1974
×
Edit this entry  
24
Klaüd

Klaüd

×
Edit this entry  
24
The Past Inside The Present

The Past Inside The Present

2016
×
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Contained

Contained

2010
×
Edit this entry  
23
The Visible

The Visible

2019
×
Edit this entry  
22
Take 42

Take 42

2020
×
Edit this entry  
22
On the Move

On the Move

2019
×
Edit this entry  
22
The Ballad of the Geek

The Ballad of the Geek

2018
×
Edit this entry  
22
Dinner

Dinner

2020
×
Edit this entry  
22
Memories for Sale

Memories for Sale

2020
×
Edit this entry  
22
Unwanted Visit

Unwanted Visit

2021
×
Edit this entry  
22
The Life We Dreamt Of

The Life We Dreamt Of

2021
×
Edit this entry  
22
Almost An Adult

Almost An Adult

2019
×
Edit this entry  
21
Tiznao

Tiznao

2016
×
Edit this entry  
21
The Blizzard

The Blizzard

2019
×
Edit this entry  
20
Caution

Caution

2016
×
Edit this entry  
19
The Rescue

The Rescue

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Helter Skelter

Helter Skelter

2012
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
18
Policewomen

Policewomen

1974
×
★★
Edit this entry  
18
The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

The Grand Tour Presents: Carnage A Trois

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Vikaari

Vikaari

2020
×
Edit this entry  
18
The Botanist

The Botanist

2016
×
Edit this entry  
18
Der Penny-Markt auf der Reeperbahn: Neues vom Kult-Discounter

Der Penny-Markt auf der Reeperbahn: Neues vom Kult-Discounter

2021
×
Edit this entry  
17
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
17
The Anti-Vax Conspiracy

The Anti-Vax Conspiracy

2021
×
Edit this entry  
16
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
16
Zola

Zola

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Adam Chaplin

Adam Chaplin

2011
×
★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Outliers

Outliers

2017
×
Edit this entry  
16
Sanzhyra

Sanzhyra

2001
×
Edit this entry