Sort by

AshCrow has logged 47 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Junior

Junior

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Edit this entry  
26
Endless Poetry

Endless Poetry

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

1984
×
★★½
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
24
The Giant Claw

The Giant Claw

1957
×
★★½
Edit this entry  
24
Until the End of the World

Until the End of the World

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Axolotl Overkill

Axolotl Overkill

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Death of David Cronenberg

The Death of David Cronenberg

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
More Than Honey

More Than Honey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Toe

Toe

2019
×
Edit this entry  
18
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Get Mean

Get Mean

1975
×
★★½
Edit this entry  
16
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Primal

Primal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kabul, City in the Wind

Kabul, City in the Wind

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Synchronic

Synchronic

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Farewell

Farewell

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Go Seppuku Yourselves

Go Seppuku Yourselves

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Agony: The Life and Death of Rasputin

Agony: The Life and Death of Rasputin

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Uzumaki

Uzumaki

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Story of the Film 'Come and See'

The Story of the Film 'Come and See'

1985
×
Edit this entry  
10
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hotline Miami Story

The Hotline Miami Story

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
Turning Point: 9/11 and the War on Terror

Turning Point: 9/11 and the War on Terror

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
Edit this entry  
06
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Promare

Promare

2019
×
★★★★½
Read other review Edit this entry  
05
Promare / Side: Galo

Promare / Side: Galo

2019
×
Edit this entry  
05
Promare / Side: Lio

Promare / Side: Lio

2019
×
Edit this entry  
05
Christopher Doyle: Filming in the Neon World

Christopher Doyle: Filming in the Neon World

2014
×
Edit this entry  
05
Sloane

Sloane

1985
×
★½
Edit this entry  
04
Der Himmel im Abgrund

Der Himmel im Abgrund

2021
×
Edit this entry  
04
Satanic Panic '87

Satanic Panic '87

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Bavure

Bavure

2018
×
Edit this entry  
03
Disco Godfather

Disco Godfather

1979
×
★★½
Edit this entry  
03
We Are Who We Are

We Are Who We Are

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Rejected

Rejected

2000
×
Edit this entry  
01
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★½
Edit this entry