Sort by
  • The Little Mermaid

    ★★★

  • The Coronation of TM King Charles III and Queen Camilla

    ½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★½

  • BEEF

    ★★★★½

  • Clock

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • 65

    ★★½

  • Pamela, A Love Story

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Missing

    ★★★★

  • Junji Ito Maniac: Japanese Tales of the Macabre

    ★★★★

  • The Makanai: Cooking for the Maiko House

    ★★★★

  • Viewfinder

    ★★★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Violent Night

    ★★

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Disenchanted

    ★★½

  • Strange World

    ★★★

  • Falling for Christmas

    ★★

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • My Cat Lucy

    ★★★★

  • The Viewing

    ★★

  • Pickman's Model

    ★★½

  • The Outside

    ★★★

  • Lot 36

    ★★

  • Significant Other

    ★★½

  • Smile

    ★★★★

  • Dahmer – Monster: The Jeffrey Dahmer Story

    ★★★★

  • V/H/S/99

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Sick

    ★★½

  • My Policeman

    ★★★

  • Wendell & Wild

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • I Used to Be Famous

    ★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★

  • Terrifier 2

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★½

  • That's Amor

  • Fall

    ★★★

  • Prey

    ★★★★

  • Orphan: First Kill

    ★★★½

  • Nope

    ★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Father of the Bride

    ★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • The Stranger

    ★★½

  • Men

    ★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Virus:32

    ★★

  • Choose or Die

    ★★