Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Plan 75

Plan 75

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Delikado

Delikado

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
War Pony

War Pony

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Battlecry

Battlecry

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Quake

Quake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Keep Sweet: Pray and Obey

Keep Sweet: Pray and Obey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Watcher

Watcher

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
So Damn Easy Going

So Damn Easy Going

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Haute Couture

Haute Couture

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Happy Hatchday to Plasmo

Happy Hatchday to Plasmo

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Origami

Origami

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
You Won't Be Alone

You Won't Be Alone

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Child of the Stars

Child of the Stars

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Novelist's Film

The Novelist's Film

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Ballad of a White Cow

Ballad of a White Cow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
They're Gonna Fight

They're Gonna Fight

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
One Day, You Will Reach the Sea

One Day, You Will Reach the Sea

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Will I Be Single Forever?

Will I Be Single Forever?

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Goldfish

Goldfish

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
County Lines

County Lines

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternally Younger Than Those Idiots

Eternally Younger Than Those Idiots

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Zero Fucks Given

Zero Fucks Given

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Le retour des vagues

Le retour des vagues

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Here Before

Here Before

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Life and Death of Tommy Chaos and Stacey Danger

The Life and Death of Tommy Chaos and Stacey Danger

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Ciambra

A Ciambra

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Chapped Lips

Chapped Lips

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
In-Between

In-Between

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hello, Goodbye

Hello, Goodbye

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

Hong Sangsoo | Winner of the Silver Bear for Best Screenplay

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
From Dusk till Dawn

From Dusk till Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Birdboy: The Forgotten Children

Birdboy: The Forgotten Children

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Parasite in Love

Parasite in Love

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tokyo Apocalypse

Tokyo Apocalypse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Louise

Louise

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Scenery

Scenery

2016
×
Read the review Edit this entry  
12
Unicorn Blood

Unicorn Blood

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Judas, Catholic Squirrel

Judas, Catholic Squirrel

2011
×
Read the review Edit this entry  
12
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
My Brothers and I

My Brothers and I

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
American Girl

American Girl

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Flowers and Trees

Flowers and Trees

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry