Sort by

Ashlea 🌈⭐️#StandWithUkraine has logged 364 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Future

The Future

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sleepwalking in the Rift

Sleepwalking in the Rift

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cuba Libre

Cuba Libre

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Before We Vanish

Before We Vanish

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ecotherapy Getaway Holiday

Ecotherapy Getaway Holiday

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dil Se..

Dil Se..

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bad Genius

Bad Genius

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Topless

Topless

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Starstruck

Starstruck

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Sisterhood

Sisterhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Aloys

Aloys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Girl's Revenge

Girl's Revenge

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Offering

Offering

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Dawn of Ape

The Dawn of Ape

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Grim

Grim

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Outer Space

Outer Space

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her Boat

Her Boat

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Comet

Comet

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
MOTHER

MOTHER

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Miyamoto

Miyamoto

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Last Dance

The Last Dance

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fukuoka

Fukuoka

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Boy and Sungreen

A Boy and Sungreen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Me and Me

Me and Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moving On

Moving On

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ninotchka

Ninotchka

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Not Quite Dead Yet

Not Quite Dead Yet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Lear on the Shore

Lear on the Shore

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
It Feels So Good

It Feels So Good

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Kill It and Leave This Town

Kill It and Leave This Town

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
It's Boring Here, Pick Me Up

It's Boring Here, Pick Me Up

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
his

his

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scheme Birds

Scheme Birds

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Red Post on Escher Street

Red Post on Escher Street

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Scream Girls

Scream Girls

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fourth Portrait

The Fourth Portrait

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Moonlit Winter

Moonlit Winter

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Letter

Last Letter

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Secret of Kells

The Secret of Kells

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Woman of the Photographs

Woman of the Photographs

2020
×
★★★★
Edit this entry