• Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★

  • Elvis

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Guilty

  • Dune

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

  • The Forever Purge

    ★★★

  • Luca

  • Cruella

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Soul

  • Tenet

  • A Quiet Place Part II

  • Promising Young Woman

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Joker

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Spider-Man: Far From Home

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

  • Halloween

  • The First Purge

    ★½

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • It

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Doctor Strange

  • Moonlight

  • Arrival

  • La La Land

  • The Purge: Election Year

    ★★★

  • Train to Busan

  • Captain America: Civil War

  • Deadpool

  • Spectre

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

  • The Witch

  • Interstellar

  • Gone Girl

  • Nightcrawler

  • Guardians of the Galaxy

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

  • Whiplash