Sort by

ashleigh has logged 46 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Carousel

Carousel

1956
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fatal Attraction

Fatal Attraction

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Five Feet Apart

Five Feet Apart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Best Player

Best Player

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lemonade Mouth

Lemonade Mouth

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
RV

RV

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

R.L. Stine's Monsterville: The Cabinet of Souls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Chalk It Up

Chalk It Up

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Still Alice

Still Alice

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Perfect Date

The Perfect Date

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
L!fe Happens

L!fe Happens

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Beastly

Beastly

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Red Dawn

Red Dawn

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★
Edit this entry  
15
Accepted

Accepted

2006
×
★★★
Edit this entry  
15
It Follows

It Follows

2014
×
★★★
Edit this entry  
15
The Babysitter

The Babysitter

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Chloe

Chloe

2009
×
★★
Edit this entry  
14
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Barbie in Princess Power

Barbie in Princess Power

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Monster High: Frights, Camera, Action!

Monster High: Frights, Camera, Action!

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Monster High: 13 Wishes

Monster High: 13 Wishes

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Fallen

Fallen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bean

Bean

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Land Before Time

The Land Before Time

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella II: Dreams Come True

Cinderella II: Dreams Come True

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Little Bitches

Little Bitches

2018
×
★½
Edit this entry