• Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Split

    ★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★

  • Zootopia

    ★★

  • Deadpool

    ★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • The Avengers

    ★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Shutter Island

    ★★

  • Up

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★

  • Iron Man

    ★★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • The Incredibles

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★

  • Finding Nemo

    ★★★

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

    ★★★★

  • Donnie Darko

    ★★★★★

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Truman Show

    ★★★★★

  • Titanic

    ★★★

  • Toy Story

    ★★★★★

  • The Shawshank Redemption

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • The Silence of the Lambs

    ★★★★★

  • Back to the Future

    ★★★★★

  • The Breakfast Club

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★