ashleyroche has logged 52 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Railroad Lady

The Railroad Lady

2016
×
Edit this entry  
13
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
Edit this entry  
22
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
The Women

The Women

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Going for Gold

Going for Gold

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Read the review Edit this entry  
03
Air Bud: Spikes Back

Air Bud: Spikes Back

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Krampus

Krampus

2015
×
Read the review Edit this entry  
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Cowgirl's Story

A Cowgirl's Story

2017
×
Read the review Edit this entry  
10
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Perfect Romance

My Perfect Romance

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Won't You Be My Neighbor?

Won't You Be My Neighbor?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Boy Who Cried Werewolf

The Boy Who Cried Werewolf

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Waiting for Guffman

Waiting for Guffman

1996
×
Read the review Edit this entry  
30
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
Read the review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry