• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • The Dig

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Rebecca

    ★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Hope Gap

    ★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★½

  • Years and Years

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Dude

    ★★★½

  • When We First Met

    ★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½

  • Speech & Debate

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★½

  • Doctor Strange

    ★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Bridget Jones's Baby

    ★★★

  • Handsome Devil

    ★★★½

  • Free Fire

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★½

  • Almost Adults

    ★½

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★★½

  • X-Men: Apocalypse

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • The Pass

    ★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Grimsby

    ★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★★½

  • First Girl I Loved

    ★★★½

  • Other People

    ★★★★

  • Love the Coopers

    ½

  • Stonewall

    ½

  • The Martian

    ★★★

  • The Danish Girl

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★★★