Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Swan

The Swan

2023
×
Edit this entry  
28
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
Read the review Edit this entry  
27
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Creator

The Creator

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meet Cute

Meet Cute

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: At World's End

Pirates of the Caribbean: At World's End

2007
×
★★★½
Edit this entry  
10
Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

2023
×
★★½
Edit this entry  
04
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Biosphere

Biosphere

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
Edit this entry  
29
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Comrades, Almost a Love Story

Comrades, Almost a Love Story

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
21
In My Blood It Runs

In My Blood It Runs

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Disappearance of Shere Hite

The Disappearance of Shere Hite

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Walk Up

Walk Up

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Club Zero

Club Zero

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Monster

Monster

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Passages

Passages

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Birth/Rebirth

Birth/Rebirth

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blood

Blood

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Subtraction

Subtraction

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
La Chimera

La Chimera

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Late Night with the Devil

Late Night with the Devil

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Beyond Utopia

Beyond Utopia

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How to Have Sex

How to Have Sex

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Anatomy of a Fall

Anatomy of a Fall

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry