Ash ♥️ has logged 54 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fast Color

Fast Color

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Yesterday

Yesterday

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Piercing

Piercing

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Life of Pi

Life of Pi

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
LOL

LOL

2012
×
★★
Read prior review Edit this entry  
22
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Forged from Fire

Forged from Fire

×
★★★★
Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★
Edit this entry  
16
Toy Story 3

Toy Story 3

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story 2

Toy Story 2

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
11
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hard Candy

Hard Candy

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill List

Kill List

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Acute Misfortune

Acute Misfortune

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Little Woods

Little Woods

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Love

Love

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Edit this entry  
08
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Striking Vipers

Black Mirror: Striking Vipers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Filth

Filth

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry