Ash ♥️ has logged 40 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Bodied

Bodied

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Anna

Anna

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zion

Zion

2018
×
★★★
Edit this entry  
24
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Savage X Fenty Show

Savage X Fenty Show

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Tall Girl

Tall Girl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
I Love You Too

I Love You Too

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Jesy Nelson:

Jesy Nelson: "Odd One Out"

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Childhood of a Leader

The Childhood of a Leader

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Drink Slay Love

Drink Slay Love

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ma

Ma

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Act da Fool

Act da Fool

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry