RSS feed for 💖 Ash 💖

💖 Ash 💖 has logged 50 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Foxtrot

Foxtrot

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Weekend

Weekend

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Noelle

Noelle

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Legend

Legend

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Youth

Youth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Overlord

Overlord

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Paterson

Paterson

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jenny Slate: Stage Fright

Jenny Slate: Stage Fright

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

I Used to Be Normal: A Boyband Fangirl Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry