Ash ♥️ has logged 46 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gulliver's Travels

Gulliver's Travels

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
False Positive

False Positive

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spirit: Stallion of the Cimarron

Spirit: Stallion of the Cimarron

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
In My Blood It Runs

In My Blood It Runs

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Swingers

Swingers

1996
×
Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
F9

F9

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beyond the Lights

Beyond the Lights

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry