Sort by

Ash ♥️ has logged 38 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Crazy Ex-Girlfriend: Oh My God I Think It's Over

Crazy Ex-Girlfriend: Oh My God I Think It's Over

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Coming Home in the Dark

Coming Home in the Dark

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Nowhere Inn

The Nowhere Inn

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Flashback

Flashback

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Runner Runner

Runner Runner

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Barbie: Big City, Big Dreams

Barbie: Big City, Big Dreams

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Act

The Act

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry