Ash has logged 833 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Come Together

Come Together

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Do You Like to Read?

Do You Like to Read?

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Castello Cavalcanti

Castello Cavalcanti

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Cousin Ben Troop Screening

Cousin Ben Troop Screening

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
One Last Dive

One Last Dive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Omelette

Omelette

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Kiss

The Kiss

1896
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Batman: Strange Days

Batman: Strange Days

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Tell-Tale Heart

The Tell-Tale Heart

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Edit this entry  
30
We Were Not Made For This World

We Were Not Made For This World

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Going the Distance

Going the Distance

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Invention of Lying

The Invention of Lying

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Own the Night

We Own the Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Whole Nine Yards

The Whole Nine Yards

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry