Ash has logged 73 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Good Posture

Good Posture

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Immigrant

The Immigrant

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Seven Year Itch

The Seven Year Itch

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★
Edit this entry  
17
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Puss in Boots

Puss in Boots

2011
×
★★
Edit this entry  
17
Manikarnika: The Queen of Jhansi

Manikarnika: The Queen of Jhansi

2019
×
Edit this entry  
15
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Poison Rose

The Poison Rose

2019
×
★½
Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hit List

The Hit List

2011
×
Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Balloon

Balloon

2017
×
Edit this entry  
13
The Death & Life of John F. Donovan

The Death & Life of John F. Donovan

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Workers Leaving the Lumière Factory

Workers Leaving the Lumière Factory

1895
×
Read the review Edit this entry  
12
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Muppets

The Muppets

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Storks

Storks

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Hunter Killer

Hunter Killer

2018
×
★½
Edit this entry  
08
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry