Sort by

Ash has logged 123 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Did You Hear About the Morgans?

Did You Hear About the Morgans?

2009
×
Read the review Edit this entry  
30
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hopper/Welles

Hopper/Welles

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thappad

Thappad

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bicycle Thieves

Bicycle Thieves

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Without a Paddle

Without a Paddle

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cocktail

Cocktail

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ratsasan

Ratsasan

2018
×
Edit this entry  
26
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Entourage

Entourage

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ava

Ava

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
3

3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Monsoon

Monsoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spirit of the Glass

Spirit of the Glass

2003
×
Read the review Edit this entry  
22
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★
Edit this entry  
22
Hello, Dolly!

Hello, Dolly!

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Crash

Crash

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lux Æterna

Lux Æterna

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Devi 2

Devi 2

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
21
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rush Hour

Rush Hour

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Bad News Bears

The Bad News Bears

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Beaches

Beaches

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ashfall

Ashfall

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Glass House

The Glass House

2001
×
★★
Read the review Edit this entry