Sort by

ash has logged 868 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
CODA

CODA

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
The Summit of the Gods

The Summit of the Gods

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
Belfast

Belfast

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Guilt Trip

The Guilt Trip

2012
×
★★½
Edit this entry  
28
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wolf

Wolf

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★½
Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Mask

The Mask

1994
×
★★★
Edit this entry  
26
Beverly Hills Cop III

Beverly Hills Cop III

1994
×
★★½
Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read prior review Edit this entry  
25
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Risky Business

Risky Business

1983
×
★★★
Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Clue

Clue

1985
×
★★★
Edit this entry  
21
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Three Wishes

Three Wishes

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
Buddy Games

Buddy Games

2019
×
Edit this entry