Sort by

ash has logged 65 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
SAS: Red Notice

SAS: Red Notice

2021
×
Edit this entry  
29
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wedding Singer

The Wedding Singer

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Edit this entry  
28
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
King Kong

King Kong

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Funeral

The Funeral

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Goldfinch

The Goldfinch

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Edit this entry  
13
The Postcard Killings

The Postcard Killings

2020
×
★★
Edit this entry  
13
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Dennis the Menace

Dennis the Menace

1993
×
★★½
Edit this entry  
11
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Edit this entry  
10
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Flipped

Flipped

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Swarm

The Swarm

2020
×
★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry