Sort by

ash has logged 507 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
Edit this entry  
28
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

Alien: Covenant - Epilogue: David's Lab - Last Signs of Life

2019
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Epilogue: Advent

Alien: Covenant - Epilogue: Advent

2017
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Prologue: Phobos

Alien: Covenant - Prologue: Phobos

2017
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

Alien: Covenant - Prologue: Crew Messages

2017
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Prologue: The Audi Lunar Quattro

Alien: Covenant - Prologue: The Audi Lunar Quattro

2017
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

Alien: Covenant - Prologue: She Won't Go Quietly

2017
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

Alien: Covenant - Prologue: Last Supper

2017
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

Alien: Covenant - Prologue: Meet Walter

2017
×
Edit this entry  
28
Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

Alien: Covenant - Prologue: The Crossing

2017
×
Edit this entry  
27
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Summer Dress

A Summer Dress

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ten Skies

Ten Skies

2004
×
Read the review Edit this entry  
25
Dream Scenario

Dream Scenario

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gone to Earth

Gone to Earth

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

Tomorrow I'll Wake Up and Scald Myself with Tea

1977
×
★★★½
Edit this entry  
25
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Reptile

Reptile

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Saltburn

Saltburn

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fallen Leaves

Fallen Leaves

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Polyester

Polyester

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Scala!!!

Scala!!!

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
American Fiction

American Fiction

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Black Narcissus

Black Narcissus

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Edit this entry  
06
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry