• Most Eligible Bachelor

    ★★½

  • Doctor

    ★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★★

  • Tuck Jagadish

    ★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Raja Raja Chora

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Batman: The Long Halloween, Part Two

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Batman: The Long Halloween, Part One

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • F9

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Vakeel Saab

  • Karnan

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Jathi Ratnalu

  • Ninnila Ninnila

    ★★★½

  • Naandhi

  • Willy's Wonderland

    ★★★★

  • Zombie Reddy

  • Wrong Turn

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Don't Tell a Soul

    ★★★★

  • Master

  • Krack

  • Wonder Woman 1984

  • The Call

  • Soorarai Pottru

  • Laxmii

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • Soul

  • 2067

    ★★★

  • Sightless

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • V

  • I'm Thinking of Ending Things

  • The Owners

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • #Alive

  • Penguin

  • The Rental

    ★★★★½

  • Justice League Dark: Apokolips War

  • Extraction

  • O Pitta Katha

  • HIT: The First Case

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

  • Bheeshma

  • World Famous Lover

  • Ayyappanum Koshiyum

  • Dia

  • Jaanu

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Disco Raja

  • Ala Vaikunthapurramuloo

  • Tanhaji: The Unsung Warrior

  • Sarileru Neekevvaru

  • Good Newwz

  • Mathu Vadalara

  • Prati Roju Pandage

  • Venky Mama

  • 90ML

  • George Reddy