• To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • 1917

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Guang

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★

  • A Legendary Love

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★

  • The 400 Blows

    ★★★★★

  • Seven Samurai

    ★★★★★

  • Bicycle Thieves

    ★★★★★

  • Battleship Potemkin

    ★★★★★