• Dune

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★

  • Movie That Invites Pausing

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • About Endlessness

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • On the Border

    ★★★

  • This Magnificent Cake!

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Pacific Rim: Uprising

  • Black Mother

    ★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★

  • Infinite Football

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Post

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★

  • Lady Bird

    ★★

  • Zama

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Nothing Factory

    ★★

  • Wonder Woman

  • Moonshiners

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Logan

    ★★

  • Pussy

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Ghostbusters

    ★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Heart of a Dog

    ★★★

  • Field Niggas

    ★★★★

  • Crumbs

    ★★★★½

  • The Forbidden Room

    ★★★★

  • Entertainment

    ★★★

  • Tangerine

    ★★★★

  • A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

    ★★★★★

  • Inherent Vice

    ★★★

  • Wawa

    ★★★

  • Whiplash

    ★★

  • Kunįkága Remembers Red Banks, Kunįkága Remembers the Welcome Song

    ★★

  • Under the Skin

    ★★★

  • A Thousand Suns

    ★★★

  • Center Jenny

    ★★★★

  • Just Ancient Loops

    ★★★

  • Bestiary

    ★★

  • The Dark Knight Rises

  • Me the Terrible

  • This Is Not a Film

    ★★★★

  • The Color Wheel

    ★★★

  • Slow Action

    ★★★

  • The External World

  • ODDSAC

    ★★★★★

  • Who Killed Captain Alex?

    ★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★

  • Night Mayor

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

  • Police, Adjective

    ★★★★★

  • Transporter 3

  • Miao Miao

    ★★