Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Virile Games

Virile Games

1988
×
★★★★
Edit this entry  
10
A Page of Madness

A Page of Madness

1926
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Fuego en Castilla (Tactilvisión del páramo del espanto)

Fuego en Castilla (Tactilvisión del páramo del espanto)

1961
×
★★★
Edit this entry  
08
Edvard Munch

Edvard Munch

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
the lights are on, no one's home

the lights are on, no one's home

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
The Madness of Dr. Tube

The Madness of Dr. Tube

1915
×
★★★
Edit this entry  
07
Mr. Pascal

Mr. Pascal

1979
×
★★★
Edit this entry  
05
Intermittent Delight

Intermittent Delight

2007
×
★★★
Edit this entry  
05
Tea 4 Two

Tea 4 Two

2006
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ajube Kete

Ajube Kete

2005
×
★★★
Edit this entry  
05
Venite et Loquamur

Venite et Loquamur

2015
×
★★
Edit this entry  
05
Hour Glass

Hour Glass

1971
×
★★★
Edit this entry  
04
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Wolf House

The Wolf House

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Meat Love

Meat Love

1989
×
★★
Edit this entry  
30
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Breathless

Breathless

1960
×
★★★
Edit this entry  
29
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Faust

Faust

1994
×
★★★★
Edit this entry  
28
Stranger Than Paradise

Stranger Than Paradise

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Living in Oblivion

Living in Oblivion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
27
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★
Edit this entry  
22
Son of the White Mare

Son of the White Mare

1981
×
★★★
Edit this entry  
20
Limite

Limite

1931
×
Edit this entry  
20
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
19
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Jáaji Approx.

Jáaji Approx.

2015
×
★★★
Edit this entry  
06
Can Dialectics Break Bricks?

Can Dialectics Break Bricks?

1973
×
★★★
Edit this entry  
05
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fred Claus

Fred Claus

2007
×
Edit this entry  
03
Double Agent 73

Double Agent 73

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Duvidha

Duvidha

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Slow Action

Slow Action

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★
Edit this entry  
18
Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
Edit this entry  
03
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
22
This Magnificent Cake!

This Magnificent Cake!

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life, and Nothing More...

Life, and Nothing More...

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pink Floyd: Live at Pompeii

Pink Floyd: Live at Pompeii

1972
×
★★★
Edit this entry  
20
Nationtime

Nationtime

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
19
The External World

The External World

2010
×
Edit this entry