Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Edit this entry  
03
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
Road House

Road House

1989
×
★★½
Edit this entry  
02
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★
Edit this entry  
30
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Justice League: Doom

Justice League: Doom

2012
×
★★★½
Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
25
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Founder

The Founder

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★
Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
15
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
10
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★
Edit this entry  
10
Prevenge

Prevenge

2016
×
★★
Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
06
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★
Edit this entry  
06
Cinderella Man

Cinderella Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★
Edit this entry  
02
Donnie Brasco

Donnie Brasco

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Kill the Irishman

Kill the Irishman

2011
×
★★★½
Edit this entry  
01
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Source Code

Source Code

2011
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
28
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry