Sort by

Ashton has logged 334 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Operation Finale

Operation Finale

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
24
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Cakemaker

The Cakemaker

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Second Act

Second Act

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bratz

Bratz

2007
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Gregoire

Gregoire

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Utøya: July 22

Utøya: July 22

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Matangi / Maya / M.I.A.

Matangi / Maya / M.I.A.

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Sea of Monsters

2013
×
Read the review Edit this entry  
12
Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Postcards from London

Postcards from London

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Strangers on a Train

Strangers on a Train

1951
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
She's All That

She's All That

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
BloodRayne

BloodRayne

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Van Helsing

Van Helsing

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Unleashing Mr. Darcy

Unleashing Mr. Darcy

2016
×
Read the review Edit this entry  
04
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dog Days

Dog Days

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fog of War

The Fog of War

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
That Thing You Do!

That Thing You Do!

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Twilight

Twilight

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jane

Jane

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Naomi and Ely's No Kiss List

Naomi and Ely's No Kiss List

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Christmas in Love

Christmas in Love

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry