Sort by

Ashton has logged 493 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
New Year's Eve

New Year's Eve

2011
×
Read the review Edit this entry  
31
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Silence

Silence

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Recess Christmas: Miracle On Third Street

Recess Christmas: Miracle On Third Street

2001
×
Read the review Edit this entry  
20
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Revolutionary Road

Revolutionary Road

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Selena

Selena

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hating Game

The Hating Game

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Deep Blue Sea

The Deep Blue Sea

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Christmas at Pemberley Manor

Christmas at Pemberley Manor

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
A Veteran's Christmas

A Veteran's Christmas

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
A Snow Capped Christmas

A Snow Capped Christmas

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Arthur's Perfect Christmas

Arthur's Perfect Christmas

2000
×
Read the review Edit this entry  
03
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
02
Jingle Around the Clock

Jingle Around the Clock

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War Horse

War Horse

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Where the Sidewalk Ends

Where the Sidewalk Ends

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unbroken

Unbroken

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Band of Brothers

Band of Brothers

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Supermen of Malegaon

Supermen of Malegaon

2009
×
Edit this entry  
06
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry