Sort by

Ashton has logged 40 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Cold Creek Manor

Cold Creek Manor

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Still of the Night

Still of the Night

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The River Wild

The River Wild

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Evil Angels

Evil Angels

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
From Justin to Kelly

From Justin to Kelly

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Everybody's Talking About Jamie

Everybody's Talking About Jamie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wolf

Wolf

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Maria Chapdelaine

Maria Chapdelaine

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
True Things

True Things

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Are You Lonesome Tonight?

Are You Lonesome Tonight?

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Benediction

Benediction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hill Where Lionesses Roar

The Hill Where Lionesses Roar

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Indignation

Indignation

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Montana Story

Montana Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scarborough

Scarborough

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mothering Sunday

Mothering Sunday

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Evening Hour

The Evening Hour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jungleland

Jungleland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Kundun

Kundun

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
9/11: One Day in America

9/11: One Day in America

2021
×
Edit this entry  
03
Saw III

Saw III

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
California Suite

California Suite

1978
×
★★½
Read the review Edit this entry