Sort by

Ashton has logged 40 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
RV

RV

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Devil

Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Amityville Horror

The Amityville Horror

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Messengers

The Messengers

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Thesis

Thesis

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Trick

The Trick

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
After We Fell

After We Fell

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
FearDotCom

FearDotCom

2002
×
Read the review Edit this entry  
14
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Prom Night

Prom Night

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bootlegger

Bootlegger

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulse

Pulse

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
05
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Thir13en Ghosts

Thir13en Ghosts

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
On Golden Pond

On Golden Pond

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cry_Wolf

Cry_Wolf

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
See for Me

See for Me

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
All My Puny Sorrows

All My Puny Sorrows

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry