• The Northman

    ★★★★

  • Salute

    ★★½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Pada

    ★★★½

  • Bheeshma Parvam

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • I Want You Back

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Behind the Scenes With Jane Campion

  • Bro Daddy

    ★★★

  • Lucy and Desi

    ★★★½

  • Bhoothakaalam

    ★★★

  • Fresh

    ★★

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

  • Minnal Murali

    ★★★★

  • Ajagajantharam

    ★★★½

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Something's Coming: West Side Story

  • Bheemante Vazhi

    ★★★½

  • Back to the Outback

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Marakkar: Lion of the Arabian Sea

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Maanaadu

    ★★½

  • Jan-e-Man

    ★★★★

  • Ciao Alberto

  • Kurup

    ★★

  • Kanakam Kaamini Kalaham

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Thinkalazhcha Nishchayam

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Sardar Udham

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★

  • Bhramam

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Kaanekkaane

    ★★★½

  • The Death of David Cronenberg

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½