Sort by

Ashwin has logged 335 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Kurup

Kurup

2021
×
★★
Read prior review Edit this entry  
31
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minnal Murali

Minnal Murali

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Marakkar: Lion of the Arabian Sea

Marakkar: Lion of the Arabian Sea

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Hera Pheri

Hera Pheri

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

2021
×
Edit this entry  
18
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Maanaadu

Maanaadu

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Back to the Outback

Back to the Outback

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Admission

Admission

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marakkar: Lion of the Arabian Sea

Marakkar: Lion of the Arabian Sea

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
Edit this entry  
29
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
King Richard

King Richard

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Churuli

Churuli

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Suspicion

Suspicion

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry