• Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

  • Black Widow

    ★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ½

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • The Old Guard

    ★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Underwater

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Men in Black: International

    ½

  • Dark Phoenix

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★