Sort by

Asim Pollard has logged 48 entries for films during December 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sky Captain and the World of Tomorrow

Sky Captain and the World of Tomorrow

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Dave Chappelle: The Bird Revelation

Dave Chappelle: The Bird Revelation

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Keepers

The Keepers

2017
×
Edit this entry  
25
Elf

Elf

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★
Edit this entry  
25
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
24
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★½
Edit this entry  
24
The Mountain Between Us

The Mountain Between Us

2017
×
★★½
Edit this entry  
23
American Made

American Made

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Bright

Bright

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
My Little Pony: The Movie

My Little Pony: The Movie

2017
×
★★½
Edit this entry  
17
The Keepers

The Keepers

2017
×
Edit this entry  
16
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Details

The Details

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Dinner

The Dinner

2017
×
Edit this entry  
16
Judd Apatow: The Return

Judd Apatow: The Return

2017
×
★★
Edit this entry  
13
The Snowman

The Snowman

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Ninjago Movie

The Lego Ninjago Movie

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Tennessee Devil Redux

Tennessee Devil Redux

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Voyeur

Voyeur

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
9/11

9/11

2017
×
Edit this entry  
10
American Assassin

American Assassin

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Home Again

Home Again

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Beach Rats

Beach Rats

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry