Asim Pollard has logged 45 entries for films during October 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nobody's Fool

Nobody's Fool

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
Why Did I Get Married Too?

Why Did I Get Married Too?

2010
×
★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Countdown

Countdown

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Welcome Home Roscoe Jenkins

Welcome Home Roscoe Jenkins

2008
×
★★½
Edit this entry  
20
Wounds

Wounds

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ramona and Beezus

Ramona and Beezus

2010
×
★★
Edit this entry  
18
Eli

Eli

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Veil

The Veil

2016
×
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★
Edit this entry  
16
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Edit this entry  
16
Visions

Visions

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★½
Edit this entry  
14
Desolation

Desolation

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Little Monsters

Little Monsters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Holidays

Holidays

2016
×
★½
Edit this entry  
06
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Edit this entry  
06
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Edit this entry  
06
The Taking of Deborah Logan

The Taking of Deborah Logan

2014
×
★★½
Edit this entry  
06
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
Edit this entry  
06
House of the Witch

House of the Witch

2017
×
★½
Edit this entry  
06
Quarantine

Quarantine

2008
×
★★
Edit this entry  
05
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Edit this entry  
05
The Evil in Us

The Evil in Us

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
A.M.I.

A.M.I.

2019
×
Edit this entry  
04
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Uncanny Annie

Uncanny Annie

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★½
Edit this entry  
01
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★★
Edit this entry