Adrián has logged 469 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Gargantuan

Gargantuan

1992
×
Edit this entry  
27
Home for Christmas

Home for Christmas

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
26
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★½
Edit this entry  
25
Social Life of Small Urban Spaces

Social Life of Small Urban Spaces

1980
×
Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Massacre at Central High

Massacre at Central High

1976
×
★½
Edit this entry  
23
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★
Edit this entry  
22
Salem's Lot

Salem's Lot

1979
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★
Edit this entry  
18
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Look Then Below

Look Then Below

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Buried in Light

Buried in Light

1994
×
★★★★
Edit this entry  
16
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

The Tango of the Widower and Its Distorting Mirror

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Edit this entry  
13
New York Portrait, Chapter I

New York Portrait, Chapter I

1979
×
★★★½
Edit this entry  
12
Apologies

Apologies

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hardest Working Cat in Showbiz

The Hardest Working Cat in Showbiz

2020
×
Edit this entry  
11
Affirmation

Affirmation

2020
×
Edit this entry  
11
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★½
Edit this entry  
11
Talking to Myself

Talking to Myself

1985
×
Edit this entry  
10
Magazine Mouth

Magazine Mouth

1983
×
Edit this entry  
10
Depression Focus Please

Depression Focus Please

1984
×
Edit this entry  
10
Eaten Alive

Eaten Alive

1976
×
★★★½
Edit this entry  
08
La noche submarina

La noche submarina

2020
×
★★★
Edit this entry  
07
In the Darkness of Time

In the Darkness of Time

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Beginning

Beginning

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
Six fois deux/Sur et sous la communication

Six fois deux/Sur et sous la communication

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Printtemps

Printtemps

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Blight

Blight

1996
×
Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Edit this entry  
04
The Black Tower

The Black Tower

1987
×
Edit this entry  
02
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
London

London

1994
×
★★★½
Edit this entry  
01
Los

Los

2001
×
★★★★
Edit this entry  
30
Bitter Lake

Bitter Lake

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Salt of Tears

The Salt of Tears

2020
×
★★
Edit this entry  
29
21-87

21-87

1963
×
Edit this entry  
29
Very Nice, Very Nice

Very Nice, Very Nice

1961
×
Edit this entry  
28
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
Mock Up on Mu

Mock Up on Mu

2008
×
★★★½
Edit this entry  
27
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★
Edit this entry  
27
Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

Tribulation 99: Alien Anomalies Under America

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Undine

Undine

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Recurring Dream

The Recurring Dream

1965
×
Edit this entry