Sort by

Asma. has logged 238 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Savages

The Savages

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★★
Edit this entry  
19
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
Edit this entry  
17
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
Read the review Edit this entry  
10
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Happiness

Happiness

1998
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Call

The Call

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gravity

Gravity

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
Read the review Edit this entry  
27
An Autumn Tale

An Autumn Tale

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ten

Ten

2002
×
★★★½
Edit this entry  
21
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sweet November

Sweet November

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
An Education

An Education

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
News from Home

News from Home

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Things to Come

Things to Come

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Gloria

Gloria

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Our Little Sister

Our Little Sister

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
Edit this entry  
06
Full Moon in Paris

Full Moon in Paris

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★½
Edit this entry  
01
Faces

Faces

1968
×
★★★★
Edit this entry  
29
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Moment of Innocence

A Moment of Innocence

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Husbands

Husbands

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Wind Will Carry Us

The Wind Will Carry Us

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry