Sort by

ASocietyClown has logged 19 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★
Edit this entry  
28
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★
Edit this entry  
21
Hour of the Wolf

Hour of the Wolf

1968
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Top Five

Top Five

2014
×
★★★★
Edit this entry  
16
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★
Edit this entry  
14
Night on the Galactic Railroad

Night on the Galactic Railroad

1985
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sacrifice

The Sacrifice

1986
×
★★★½
Edit this entry