Sort by

assia_mills has logged 243 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Demonic Toys

Demonic Toys

1992
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Brüno

Brüno

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Very English Scandal

A Very English Scandal

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Meantime

Meantime

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Naked

Naked

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Des

Des

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fists in the Pocket

Fists in the Pocket

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
This Is England

This Is England

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Beginner's Luck

Beginner's Luck

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Deer Hunter

The Deer Hunter

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
King Kong

King Kong

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beginner's Luck

Beginner's Luck

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Boyz n the Hood

Boyz n the Hood

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry